Chciałbym schudnąć - jaka dieta?

Witam! Mam 17 lat wzrost 178cm waga 88kg w 1 m-c schudłem z 94kg uczęszczam na siłownie 5-6 razy w tygodniu ograniczam słodycze i nie jadam kolacji (ewentualnie owoce ) jadam tylko ciemne pieczywo. Może jakaś dieta. Proszę o pomoc z góry podziękowania

Witaj,
Twoja waga jest jeszcze za wysoka, jednak tempo pozbywania się zbędnych kg (6 kg w ciągu 1 miesiąca) do tej pory było za szybkie. Najbardziej korzystne dla zdrowia, a przy tym najskuteczniejsze to utrata od pół do maksymalnie 1 kg tygodniowo. Szybsze tempo sprzyja efektowi jo jo.

Jesteś młody, dynamicznie się rozwijasz, a przy tym dużo ćwiczysz, musisz więc dobrze się odżywiać.
Powinieneś jeść 5 razy dziennie, również kolację (nie same owoce). Zacznij od pożywnego śniadania, kolejne posiłki jedz mniej więcej co 3 godziny. Posiłki powinny być częste, ale niewielkie.
Produkty wybieraj zgodnie z piramidą zdrowego żywienia (link w załączeniu):

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Unikaj także produktów typu fast food, słodzonych napojów gazowanych, również tłustego mięsa, tłustych zup i sosów oraz produktów na bazie białej mąki (oprocz jasnego pieczywa zrezygnuj także z jasnego makaronu, naleśników, pierogów itp).
Pij dużo wody, zrezygnuj z soków.
Dobrze się wysypiaj.
Więcej wskazówek znajdziesz w załączonych artykułach:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.
Agnieszka Kuczewska