Chęć schudnięcia u 18-latki, który waży 60 kg przy 159 cm wzrostu

Witam. Mam 18 lat, mam 159 cm wzrostu i waże 60 kg. Zawsze ważyłam 54-55 kg , w pewnym momencie przytylam w ciągu miesiąca aż 5-6 kg. Bardzo proszę o pomoc, chcę schudnąć. Mam duży brzuch a chcę mieć płaski, grube uda przez to że przytyłam... Proszę o pomoc.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Proszę zwrócić uwagę na to, co mogło być przyczyną przybrania na wadze i spróbować to wyeliminować. W diecie pamiętać o wyeliminowaniu przetworzonego jedzenia, napojów, słodyczy, soków, cukru. Proszę postawić na świeże, prawdziwe jedzenie - przede wszystkim warzywa, jaja, mięso, ryby, nabiał, zdrowe tłuszcze jak masło i oliwa. Spadek wagi może przyśpieszyć wyeliminowanie produktów mącznych - chleba, makaronów i mąki. W razie kłopotów proszę poradzić się dietetyka, ponieważ mam bardzo mało danych na Pani temat i ciężko mi celnie doradzić.