Chodzenie z nożem i wyszydzanie ze strony męża

Moje pytanie dotyczy mojego męża. Odkąd pamiętam śpi z nożem, siekierą. Chodzi cały czas z nóżem za pasem, powiedział że jest to sztylet. Kiedy kazałam mu schować ten nóż wyśmiał mnie i stwierdził że ktoś w dzieciństwie musiał ganiać mnie z nóżem. W jego zachowaniu dominuje krytykanctwo i wyszydzanie, poniżanie w stosunku do mnie i dzieci.Od 8 lat nie pracuje nie próbuje szukać pracy.20 lat temu był na misji w b.Jugosławii. Czy to może być PTSD

Dzień dobry,

Bez osobistego badania NIKT nie zdiagnozuje Pani męża.
Natomiast to co jest ważne, mąż powinien udać się na wizytę do lekarza psychiatry , a następnie podjąć leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).