Ciągły kaszel u 20-miesięcznego dziecka

Dobry wieczor/Moj (20m-cy) syn od zeszlego roku nie moze przestac kaszle, ma nawracajace epizody trwajace nawet 4-6 tyg/Kaszel nasila sie najczesciej rano zaraz po przebudzeniu i wieczorami, w ciagu dnia tylko pokaslywanie/Syn dostal antybiotyk juz 2x ,ale dzialal tylko kilka dni i kaszel znowu powrocil/Ostatnio zauwazylam kiedy jadl, oddychal jakby przez nos/Ogolnie syn jest aktywny i wesolym dzieckiem/Prosze o pomoc bo nie daje mi to spokoju , a lekarze ciagle mnie zbywaja/Pozdrawiam Magdalena

Szanowna Pani,
Przewlekający się kaszel w tym wieku może być objawem alergii i zaczynajacej się astmy.
W okresie jesienno-zimowym, kiedy powietrze w mieszkaniu jest suche, te dolegliwości mogą się nasilać.
Jesli są cechy alergii, jeśli w rodzinie jest osoba z alergią czy astmą to na pewno trzeba pomyśleć o wykonaniu badań w tym kierunku.
z poważaniem,
J.Zachwieja