Ciąża ze spiralą

Przed 2 dniami zalozylam spiralę mam paniczny lek przed ciąża, po przeczytaniu opini innych kobiet widze, że wiele mimo wszystko zaszło w ciążę. Czy muszę mimo wszystko unikać sexu podczas dni płodnych, czy trzeba się dodatkowo zabezpieczać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
dobrze założona spirala zabezpiecza przed ciążą skutecznie, ale nie w 100% (żadna metoda nie daje takiej gwarancji), jednakże może zwiększać ryzyko ciąży pozamiacicznej. Jeśli nie czuje się Pani komfortowo przy jej stosowaniu, obawia się Pani ciąży to może Pani zmienić metodę.