Co jest powodem bólu podczas stosunku?

Witam. Od ponad dwóch tygodniu odczuwam bol podczas stosunku oraz po. Byłam u ginekologa stwierdził grzybice. Biorę tabletki partner też. Lecz niepokoi mnie to że nie odczuwam ani pieczenia ani swedzenia. Bóle brzucha w sumie sa już cały czas takie jakby skurcze. Boję się że to ciąża. Chociaż biorę tabletki antykoncepcyjne. Co się może dziać. Dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli ma Pani obawy o ciążę, to zawsze warto wykonać test. Szacuje się, że antykoncepcja hormonalna zabezpiecza przed ciążą nawet w 98% pod warunkiem prawidłowego stosowania. A bóle brzucha mogą wynikać z różnych dolegliwości, nie koniecznie związanych z układem rozrodczym. W razie wykluczenia przyczyn ginekologicznych dolegliwości bólowych powinna Pani zgłosić się do lekarza ogólnego w celu diagnostyki.