Co jest powodem bólu żołądka podczas siedzenia lub leżenia?

Witam, Mam problem z bolącym żołądkiem, nie towarzysza mu biegunka czy wymioty. Dodam ze ćwiczę na siłowni chociaż ostatnio miałem 3tyg przerwy po czym normalnie kontynuowałem treningi. Ból utrzymuje się 3dzien i nie pomaga no spa. 1i2 dnia bolał mnie gdy stałem lub coś robiłem, dziś 3 dnia nawet jak siedzę lub leżę. Ból jest jak by coś zaciskalo środek żołądka a za parenascie sekund puszczało. Dziękuje za pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczne jest badanie lekarskie aby ocenić jamę brzuszną, może to zapalenie żołądka? Wrzody? Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam