Co jest powodem pojawienia się trądziku na głowie?

Witam! Od około 3 lat mam uporczywie nawracający trądzik na skórze owłosionej głowy głównie w części potylicznej. Objawia się to swędzeniem, zaczerwienieniem, intensywniejszym łojotokiem skóry, krosty tak jak przy trądziku. Ogólnie od dziecka borykam się z silnym trądzikiem który wyleczyłem izotretynoiną. Jeżeli ją biorę wszystko znika. Po odstawieniu trądzik na skórze głowy powraca ( na twarzy i na innych częściach ciała już nie). Nie chciał bym brać izotretynoiny przez bardzo długi czas. Czego to może być powodem ? Hormony? Jakie badania hormonalne mógł bym wykonać, żeby to sprawdzić? Dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry najlepiej będzie zgłosić się do dermatologa-trychologa lekarz podczas konsultacji obejrzy rodzaj zmian na skórze głowy, zleci wykonanie odpowiednich badań jeśli będą potrzebne oraz dobierze metodę leczenia