Co jest powodem powstawania rozstępów i czy ma na to wpływ antykoncepcja?

Biorę tabletki antykoncepcyjne Narya plus od 3 miesięcy. Jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Badania na początku były bardzo ok. Teraz kiedy mam wykupić kolejne 4 opakowania zauważyłam, że wszędzie pojawiły mi się rozstępy, mimo że nigdy wcześniej takich nie miałam. Są duże i póki co czerwone. Smaruje je maścią dla kobiet w ciąży. Na piersiach duża poprawa w wyglądzie, ale wszędzie indziej masakara! Co mam zrobić? Wolałabym zaprzestać brania hormonów bo nie chce tak brzydko wyglądać. Na dodatek przytyłam 4 kg...

Lek. Tomasz Budlewski

Koniczna wizyta u lekarza ginekologa i odpowiedni proces diagnostyczno terapeutyczny