Co jest powodem w trudności w zajściu w ciążę u 22-latki?

Witam mam 22 lata i z narzeczonym staram się o dziecko cykle mam 28 29 dniowe ostatnia miesiączkę miałam 13.02.18 stosunek płciowy bez zabezpieczenia był 27.02.18 na drugi dzień miałam dużo białego śluzu o konsystencji kremowej a później był lekko brązowy no i od dziś tj 04.03.18 mam śluz kremowy o zabarwieniu różowym nie wygląda jak by była w nim krew. Dodam że 8 miesięcy temu miałam ciążę po za maciczną usunięty prawy jajowod. Nie wiem co robić potrzebuje pilnej odpowiedzi . Niestety do lekarza nie mam najbliższych terminów. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn trudności z zajściem w ciążę jest wiele. Od zaburzeń hormonalnych, przez nieprawidłowości w nasieniu, po właśnie zrosty w jajowodach i wiele innych. Żeby zacząć diagnozować zaburzenia płodności, proces starania się o dziecko powinien trwać minimum rok, a w tygodniu powinno się mieć 3 stosunki płciowe.