Czy z niedrożnym jajowodem można zajść w ciążę?

Witam,staramy się z partnerem o dziecko,w tym miesiącu miałam HSG, lewy jajowod niestety mam niedrożny, czy jest jakaś szansa na ciążę jeśli owulacja jest po stronie niedrożnego jajowodu? kilka razy byłam na USG i zawsze owulacja była z lewej strony,nie wiem czy w ogóle jajeczkuje z prawej strony,czy to prawda że po HSG moze być łatwiej zajść w ciążę? proszę o pomoc i z góry dziękuję

Jeśli niedrożny jest jajowód lewy, a owulacje występują tylko w lewym jajniku to niestety, ale prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takiej sytuacji jest prawie, że niemożliwe. Oczywiście wykonanie HSG może spowodować zmniejszenie niedrożności jajowodu, a przez to i zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.