Co jest przyczyną potrzeby wypróżnienia po wypiciu słodkich napojów?

Witam mam taki problem, gdy wypije słodką herbate,kawe czy jakis napój gazowany od razu po tym chce mi się wypróżniać oraz chce mi się oddać mocz, czy w takim przypadku moge miec uszkodzoną lub podrażnioną trzustkę i nerki ? czy w przyszlosci moze sie to nasilac i zagrażać życiu ?. pozdrawiam

Dzień dobry,
jeśli chodzi o oddawanie moczu to kwestia wypijanych płynów.
Co do wypróżnień to znaczenie ma jakiego rodzaju są to wypróżnienia. Jeśli są to luźne stolce może to być wina nietolerancji np. fruktozy, ale na pewno nie objawia się to od razu po spożyciu napojów.

Potrzebuję, więcej informacji na temat problemu, aby coś więcej doradzić (kiedy się zaczęło, czy napojom towarzyszy posiłek, czy są jakieś choroby lub inne dolegliwości, obciążenia rodzinne, od razu po to znaczy minutę, 5 czy może 30 min., czy po powiedzie zaobserwował to Pan, jak wygląda spożycie płynów w ciągu dnia)

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska