Co mogą oznaczać moje wyniki krwi?

Witam. Co oznaczają wyniki krwi gdzie anty tg wynosi 1091 na normę 0.0-115. Gdzie anty tpo wynosi 8.5 przy normie 0.0-34.tsh 4.42 przy normie .27-4.2

Lek. Paweł Szadkowski

TSH może wskazywać na subkliniczną niedoczynność tarczycy (gdzie poziomy hormonów są jeszcze w normie i nie ma wielu objawów, ale TSH już zaczyna narastać). Najlepiej, gdyby umówiła się Pani na wizytę do endokrynologa, który zleci odpowiednią diagnostykę (poziomy hormonów tarczycy, usg gruczołu tarczowego).