Co mogą oznaczać silne bóle brzucha u 24-letniej kobiety?

Witam. Mam 24 lat. Co jakiś czas miewam bardzo silne bóle brzucha, coś jakby skurcze, promieniujące do narządów wydalniczych, są tak mocne że nie mogę nawet iść. Jednak wczoraj do tego doszły mdłości, zimne poty i zrobiłam się blada jak ściana, a to wszystko w kilka minut. Wzięłam tabletkę na rozkurczenie, a po kilku godzinach przeciwbólowe, jednak nie pomogły zbytnio. Okolice pępka są miękkie i boli przy mocniejszym dotyku, jednak niżej boli już przy delikatnym. Dodam że zawsze przychodziło po wypróżnieniu, ale teraz nie i ból utrzymuje się od kilkunastu godzin. Proszę o pomoc, co to może być, czy powinnam zrobić jakieś badania?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ból nie ustąpi, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który Panią zbada i w razie potrzeby skieruje na SOR.