Co może być główną przyczyną opóźnienia okresu?

Witam, przychodzę z problem zwiazanym z brakiem okresu spóźnia mi się już drugi tydzień, mam typowe objawy jak przed okresem ale nadal jej nie mam. Testu nie robiłam bo wykluczam ciąże bo nie współżyłam ze swoim facetem więc na pewno nie jest to ciąża. Dodam iż już miałam takie problemy ze brakiem miesiaczki ale powedem tego był bardzo stresuje sytuację... bardzo się nie pokoje nie wiem co może być teraz za powód może ma jeszcze poczekać? Bardzo proszę o wskazówki.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, stres, infekcja, odchudzanie się i dieta, nadmierny wysiłek fizyczny. Jednorazowe opóźnienie wystąpienia miesiączki nie stanowi powodu do niepokoju. Gdyby jednak sytuacja się powtarzała, warto udać się do ginekologa w celu zbadania.