Co może być powodem takiego problemu z oczami?

Witam, od kilku dni mam problem z oczami. Budząc się nie mogę ich otworzyć ponieważ na całości sa posklejane ropą, górne powieki mam opuchnięte, pieką i swędzą. Nadmienie, że mam chore zatoki, jednakże nigdy nie występował taki problem z oczami przy chorych zatokach w przeszłości. Dodatkowo też jestem w ciąży. Co może być powodem takiego problemu z oczami?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu może wynikać, że cierpi Pani na zapalenie spojówek. Jest to dość powszechne i łatwo uleczalne schorzenie, ale z uwagi na ciążę i ryzyka wiążącego się z przyjmowaniem różnych leków, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed podjęciem leczenia.

Zapalenie spojówek jest zwykle wywołane przez bakterie lub wirusy, które mogą przenieść się z zatok do oczu, szczególnie jeśli są one już chore. Objawy obejmują zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie, swędzenie i wydzielanie ropy z oczu. Często występuje również światłowstręt i trudności w otwieraniu oczu rano.

Leczenie zapalenia spojówek zwykle obejmuje stosowanie kropli do oczu lub maści przeciwbakteryjnych, czy przeciwwirusowych. Powinny one być przepisane przez okulistę, uwzględniając, że jest Pani w ciąży. Ważne jest również mycie rąk przed dotknięciem oczu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek\

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.