Co może byc przyczyną krwawienia w ósmym miesiącu ciąży?

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}
Witam

Nie wiem czy to ma cos wspólnego ale opisze wszystko od początku, gdyż obecnie jestem w Anglii a tu lekarze bardzo dziwnie podchodzą do ciąży. -18 stycznia po raz ostatni byłam w pracy, pracowałam w hotelu w tym dniu miałam aż 15 pokoi do wysprzatania+15 łazienek. Gdy wróciłam do domu bardzo zaczął mnie bolec krzyż, ból promieniował aż na prawy pośladek oraz bolało jak chodziłam czy zmieniałam pozycje. I TO BYL OSTATNI DZIEN KIEDY PRACOWAŁAM, teraz jestem już na macierzyńskim, choć BOL PLECOW NIE USTAPIL DO DZIS! -23 stycznia współżyłam z moim partnerem, podczas stosunku wydzieliłam dość dużo śluzu, doszłam do szczytu rozkoszy było tak jak zawsze rewelacyjnie, stosunek był dość ostry.

Następnego dnia tj.24 stycznia czułam się  dobrze, lecz gdy popołudniu poszłam do toalety podcierając się  zobaczyłam krew. Była jasno czerwona, to było jednorazowe, nie było jej dużo. Wystraszyłam się  bardzo i wezwałam pogotowie. Gdy przyjechali zabrali mnie do szpitala, podłączyli moj brzuch pod dziwne urządzenie, zbadali mocz, zmierzyli ciśnienie oraz pobrali wymaz z pochwy. Wypuścili mnie po upływie 2 godzin do domu stwierdzając że było krwawienie z bólem kręgosłupa, reszta w normie. -25 stycznia zauważyłam brązową wydzielinę z pochwy , ilość niewielka -26 stycznia znów przy pocieraniu zauważyłam troszkę krwi Krew jest czysto czerwona i pokazuje się  tylko przy podcieraniu po wydzieleniu kału. W ciągu całego dnia nie krwawię.

Proszę o pomoc. wyjaśnienie dlaczego tak mi się  robi??? co może być przyczyna??? i jak temu zapobiec gdyż tutejsi lekarze twierdza ze wszystko jest w porządku a ja BARDZO SIE BOJE O NASZE DZIECKO. Może wspomnę ze ruchy dziecka czuje dość często. Interesuje mnie także czy te bole pleców miną??? czekam na szybka odpowiedz z góry dziękuję pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Delikatne krwawienie, które wystąpiło po ostrym stosunku mogło być spowodowane odejściem czopa śluzowego, który zamyka szyjkę macicy. W większości przypadków jest to krótkie plamienie i nie ma powodów do obaw. W takim przypadku zaleca się odpoczynek. Fakt występowania krwi po defekacji może pochodzić nie z dróg rodnych, a z żylaków odbytu, czyli hemoroidów. Prawidłową diagnozę może ustalić jedynie lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu oraz zbadaniu.
Co do bólów kręgosłupa, to występują one bardzo często w ciąży na skutek zwiększenia masy ciała. Ból powinien ustąpić po powrocie do normalnej masy ciała po rozwiązaniu.