Co może oznaczać powiększenie śledziony?

We wtorek rano miałem USG brzucha, wszystko wyszło dobrze oprócz delikatnie powiększonej śledziony, wywołanej zapewne długotrwałym przeziębieniem. W czwartek o 5 rano obudził mnie kujący ból brzucha, centymetr nad pępkiem. Poza kłuciem nie było żadnych innych objawów, bez nudności, wymiotów czy gazów. Przez the dwa-trzy dni dosyć dużo zjadłem (na wieczór 5h przed snem zjadłem lekkostrawne pieczywo) i się nie wypróżnianiem. O czym może świadczyć ten ból, czy USG wywołane 2 dni wcześniej pokazałoby jakiś stan zapalny czy, raczej wiązać to trzeba z niestrawnością czy czymś takim? Dodam, że ból był kłujący, i nasilał się po nacisku nad pępkiem, po dwóch godzinach wszystko było już w porządku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu wynika że nie był to żaden stan nagły z zapaleniem, raczej niestrawność lub kolka jelitowa.
Pozdrawiam