Co może oznaczać taka wysypka na skórze?

Witam, kilka razy zdarzyła mi się dziwna sytuacja. Dokładnie zaczęło się od bólu brzucha, po kilku minutach nastąpił okropny świąd uszu, dłoni oraz stóp. Zapobiegawczo wypiłam zwiększoną dawkę wapna. Jednakże pomimo to na całym ciele pojawiła się wysypka w formie grudek. Bardzo proszę o radę co to może być, ponieważ najpierw myślałam, że może to być od niklu, ale nawet po jego wykluczeniu pojawiły się takie ataki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Aby określić charakter i przyczynę powstania tej wysypki konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności proszę udać się na konsultację dermatologiczną. W takcie badania specjalista będzie mógł dokładnie obejrzeć zmiany i dobrać najlepszą terapię.

Za powstawanie wysypki na skórze może odpowiadać wiele różnych czynników. Na początek trzeba zweryfikować, czy podłożem tych zmian nie są schorzenia dermatologiczne. Niektóre wysypki mogą towarzyszyć również chorobom o charakterze wirusowym.

Warto również zweryfikować, czy w tym konkretnym przypadku nie mamy do czynienia z wysypką o podłożu alergicznym. Czasami takie zmiany skórne mogą pojawić się np. w wyniku stosowania niektórych kosmetyków lub leków. Takie objawy jak wysypka oraz ból brzucha mogły wystąpić również z powodu nietolerancji określonych produktów spożywczych. W takim przypadku być może konieczna będzie ich eliminacja z codziennego menu. W przypadku podejrzenia alergii warto skontaktować się dodatkowo z alergologiem, który zleci Pani zrobienie szczegółowych testów diagnostycznych.

Więcej szczegółowych informacji na temat wysypki o podłożu alergicznym znajdzie Pani w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-alergiczna

Warto również przeczytać odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-swedzaca-wysypka-na-nogach

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-calego-ciala-i-wysypka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-problemy-skorne-wskazuja-na-alergie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.