Co może oznaczać taka zmiana między prąciem a jądrem?

Po wytrysku, wyrósł mi jakiś guzek pomiędzy prąciem a jądrem pod skórą, czuć go pod dotykiem, nie boli i nie jest przytwierdzony do prącia ani jądra, co to może być.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety na podstawie samego opisu nie można stwierdzić, jaki charakter ma ta zmiana. Aby ustalić źródło problemu powinien Pan udać się do lekarza. W tym przypadku wskazana byłaby wizyta u urologa oraz proktologa. W razie potrzeby specjalista zleci dodatkowe badania, które ułatwią rozpoznanie schorzenia w tym usg jąder i moszny.

Więcej o tych badaniach można przeczytać w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/usg-jader

https://portal.abczdrowie.pl/usg-moszny

Zmiana w tym miejscu może pojawić się z różnych przyczyn. Być może jest to tzw. wodniak jądra. Powstaje on w wyniku nagromadzenia się płynu surowiczego w mosznie. Jest to wyczuwalny, miękki guzek z początku zwykle o niebolesnym charakterze. Taka zmiana może się z czasem powiększać. Poza tym w raz z rozwojem choroby, dolegliwości bólowe mogą być coraz bardziej odczuwalne – przede wszystkim w przypadku osób, które prowadzą aktywny styl życia czy regularnie uprawiają sport. Aby pozbyć się tej przypadłości, zwykle konieczny jest zabieg chirurgiczny w znieczuleniu ogólnym. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwych przypadłości, dlatego tak ważna jest konsultacja lekarska, aby ustalić przyczynę problemu i jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.