Co może oznaczać taki dyskomfort podczas siedzenia?

Dzień dobry, proszę o poradę. Chodzi o plecy prawa strona od łopatki po lędźwie uczucie "ucisku"? wałkowania, jakby mi ktoś kilo przyczepił do pleców, od paru dni szczególnie gdy siedzę. Nie ma bólu tylko dyskomfort. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 53 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Jeśli chce Pani odpowiednio podejść do opisanych objawów które są uciążliwe dobrze było by udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który zleci w pierwszej kolejności wykona badanie fizykalne całego narządu ruchu które umożliwi zlecenie odpowiedniej diagnostyki obrazowej a w razie stwierdzenia nieprawidłowości zostanie zlecona konsultacja do odpowiedniego specjalisty np ortopeda lub fizjoterapeuty którzy wyjaśnią dokładny powód niepokojących Pani objawów.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Przyczyn odczuwania dyskomfortu w okolicy pleców może być bardzo wiele. Aby ustalić jego źródło, najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem ortopedą. Specjalista zleci odpowiednie badania i na ich podstawie będzie mógł pokierować Pani leczeniem.

Czasami dolegliwości w tym miejscu mogą być spowodowane naciągnięciem mięśni. Więcej informacji na temat tej przypadłości można znaleźć w jednym z naszych artykułów na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://uroda.abczdrowie.pl/naciagniecie-miesni

Mogło do niego dojść np. w wyniku jakiegoś gwałtownego ruchu lub obciążeniem związanym z przebywaniem w jednej pozycji przez dłuższy czas. Jeżeli dolegliwości nie będą ustępować w ciągu najbliższych dni, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Być może koniczne będzie wykonanie prześwietlenia pleców, aby sprawdzić czy nie doszło do poważniejszego urazu. Ulgę w tym przypadku mogą przynieść różne zabiegi fizjoterapeutyczne, w tym specjalistyczne masaże.

Dyskomfort w obrębie pleców może mieć także podłoże reumatyczne. Zdarza się również, że odpowiadają za niego schorzenia o charakterze neurologicznym, np. rozwijający się półpasiec. Do czasu wizyty u lekarza może Pani sięgnąć po maści przeciwbólowe dostępne bez recepty. Proszę także oszczędzać swoje plecy, nie narażając je na zbyt intensywny wysiłek fizyczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.