Co robić z tym dyskomfortem po połknięciu większego kawałka jedzenia?

Witam. Wczoraj gdy jadłam rosół przez przypadek polknelam kawałek marchewki, czułam że jest duży bo czułam jak dosłownie przechodzi przez gardło. Nie zaksztusilam się, nie mialam duszności ani nic takiego. Żadnych dolegliwości oprócz tego że czułam jak ten kawałek przechodzi. Jednak od wczorajszego wieczoru czuje dyskomfort w okolicach mostku. Czy istnieje szansa że ten pokarm mógł się tam zatrzymać lub podraznic przelyk w okolicach mostku dlatego odczuwam dyskomfort ? Nie mam gorączki, kaszlu, duszności .
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Prawdo podobnie podrażniony przełyk o ile nie ma Pani problemów z przyjmowaniem posiłków lub piecem płynów.

Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać lub dołączy duszność, gorączka wskazana wizyta u lekarza który w trakcie badania fizykalnego będzie wstanie ocenić Pani stan i zlecić odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej

Dietetyk