Co może powodować takie wartości?

Witam, ostatnio ciśnieniomierz zaczął pokazywać mi wartości 127/63, czasem nawet 105/58, jestem nadciśnieniowcem od jakiegoś czasu, przyjmuje nedal 5mg pół tabletki rano i wieczorem, do tego prestarium 5mg rano i wieczorem po jednej, oraz dwa razy po jednej magne b6 forte i kaldyum. Jeśli chodzi o badania to w zeszłym tygodniu miałem wykonywane ekg, wyszło dobrze, 15 listopada zeszłego roku miałem echo serca, które też wyszło dobrze, oraz usg tętnic nerkowych, które również wyszło dobrze, mam 23 lata i ważę koło 94 kilo. Chciałbym się dowiedzieć co może powodować takie wartości, oraz czy biorąc pod uwagą badania które miałem powinienem sie przejmować. wartości pulsu zazwyczaj mieszczą się w przedziale 60-80, nie zdarzały mi sie omdlenia. Także raz jeszcze proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Wartości, które Pan przedstawił są prawidłowe- niewielkie odchylenia, które można zaakceptować. Ciśnienie zależy od aktualnego stanu fizycznego (badanie powinien Pan przeprowadzać po krótkim odpoczynku), ilości przyjmowanych płynów i zawartości jonów (przede wszystkim sodu, w przypadku kontroli rytmu głównie potasu). Z przedstawionej przez Pana sytuacji można wnioskować, że leczenie jest skuteczne.