Co może wywoływać taki stan podczas wysiłku?

Dzień dobry. Chciałem spytać się o to co zaobserwowałem. Może zacznę od tego, że w dzieciństwie miałem wykrytą astmę, ale nie mam z nią problemu na codzień. Sytuacja zmienia się podczas mocnego wysiłku. Zawsze podczas intensywnych ćwiczeń czuję niesamowite pieczenie przeradzające się w ból w klatce piersiowej, mam problemy z nabraniem oddechu. Dodatkowo odkrztuszam wtedy jakąś śluzowatą bezbarwną wydzielinę przy czym towarzyszy mi smak krwi w ustach. Stąd pojawia się moje pytanie, co to może powodować i czy to jest wystarczający powód aby ubiegać się o zwolnienie z wfu, ponieważ to jest męczące? Z góry dziękuję za odpowiedź

Z racji na korzystny wpływ wysiłku fizycznego na zdrowie sugeruję, by uzyskać zwolnienie z forsownych ćwiczeń o wysokiej intensywności, a nie z całych lekcji WF. Uważam, że powinien Pan wykonać RTG klatki piersiowej oraz badanie echokardiograficzne (takie objawy mogą mieć przyczynę kardiologiczną). Proszę skonsultować się także z pulmonologiem, konieczne będzie wykonanie spirometrii.