Co może znaczyć taka wysypka po kąpieli u syna?

Dzień dobry mój syn po kąpieli dostaje wysypke która wygląda jak poprzednie pokrzywą zaczyna się źle czuć mówi że niema siły.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety z samego opisu ciężko wywnioskować co może być przyczyną wysypki, która pojawia się u Pani syna, dlatego zmiany te powinien obejrzeć lekarz dermatolog. Opisane objawy mogą sugerować wysypkę kontaktową. Być może pojawia się ona w wyniku kontaktu z jakąś substancją zawartą w płynie do kąpieli, która podrażnia i wywołuje uczulenie? Może warto zmienić preparaty na takie, które są dedykowane do skóry alergicznej, skłonnej do podrażnień, zapewniające optymalne nawilżenie i natłuszczenie. Ważne jest również kontrolowanie temperatury i czasu kąpieli, ponieważ zbyt długie mycie może nasilić problem.

Jeżeli objawy skórne mimo zmiany kosmetyków będą się utrzymywać i nawracać, konieczne może okazać się rozpoczęcie leczenia farmakologicznego i wykonanie odpowiednich badań alergicznych.

Więcej na temat pokrzywki znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka-u-dzieci-objawy-przyczyny-diagnoza-leczenie

Warto również sprawdzić jak na podobne pytania odpowiedzieli eksperci abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-skory-po-kazdej-kapieli

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-takie-pieczenie-skory-po-kapieli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.