Co oznacza ból kręgosłupa u kobiety?

Witam! Moja dziewczyna pracuje w biedronce,skarżyła się na ból w kręgosłupie w odcinku szyjnym.Poszła na L4 bo już nie szło wytrzymać z ból.Po kilku miesięcznym zwolnieniu i za leczaniu bólu tabletkami(np.Doreta) ból jest trochę mniejszy(bez tabletek jest nie do ujechania).Jednak po powrocie do pracy wylądowała znowu na L4 ponieważ teraz jest ból pleców a czasami nie może dospać do końca bo drętwieją i bolą ją ręce(wtedy kręgosłup nie boli tak bardzo) generalnie rano ma pobudkę codziennie rano bo tak bolą i cierpną ręce że nie idzie wytrzymać. byliśmy już u kilku specjalistów i każdy radził inaczej także chciałbym poznać jeszcze opinie jakiegoś specjalisty tutaj. WYNIK REZONANSU : Badanie wykonane w przekrojach strzałkowych obrazach T1, T2 zależnych i STIR oraz w przekrojach osiowych w obrazach T2 zależnych Fizjologiczna kifoza piersiowa zachowana Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa, nierówne zarysy blasek granicznych - drobne guzki schmorla Prawidłowy sygnał struktur kostnych,objęty badaniem odcinek rdzenia o regularnych zarysach i prawidłowym sygnale. Poziom Th6/Th7 - obniżenie wysokości,dehydratacja i centalna 3mm protruzja tarczy międzykręgowej uciskająca worek oponowy,modelująca rdzeń kręgowy;stenoza kanału kręgowego 10mm na pozostałych poziomach nie stwierdza się wypadania krążków międzykręgowych w stronę kanału kręgowego. Nie stwierdza się zwężenia otworów międzykręgowych

Lek. Tomasz Budlewski

CZy był RM odcinka szyjnego i lędźwiowego ? Wskazna wizyta u lekarza neurochirurga