Co oznacza ciemna plama pojawiająca się w prawym oku?

Witam. Około tyg.temu w prawym oku pojawiła mi się ciemna plama. Powoduje ona ograniczenie widoczności,delikatnie przymykajac Olo oko nie widzę na nie całkowicie. Co moze być tego przyczyna? Chciałem również poinformować że jestem chory na miastenie i ok 2tyg. temu mialem wypadek samochodowy gdzie z dużą siłą uderzylem głowa o zagłówek może to ma z tym coś wspólnego. Proszę o odp.Sebastain lat 38

Witam,
Ciemna plama w boku , którą Pan opisuje to najprawdopodobniej zmiętnienie ciala szklistego.
Takie zmętnienie czy inaczej męt w ciele szklistym pojawia się zwykle po 65 roku życiu.
Na mojej stronie na FB dość obszernie opisywałam kwestie mętów w ciele szkistym.
Gdy pojawiają się one same z wiekiem czyli po 65 roku życia zwykle nie są grożne.
W Pana przypadku jest ciekawe, że jest Pan dość młody. Czy ma Pan wadę wzroku, bo przy krótkowzroczności męty mogą pojawiać się przed 40-tką.
Dodatkowo warto byłobo zbadać siatkówkę oka, czyli zrobić badanie po podaniu kropli rozszerzających. Można wtedy wyjaśnić ewentulane wątpliwości związane z urazem oka.