Co oznacza lęk przed ludźmi u 23-latki?

witam Mam taki problem z koleżanka jest w wieku 23 . Przez ostanie lata bardzo się zmieniła, nie poznaje jej . boi się dużych skupisk ludzi była taka sytuacja żę mieliśmy iść na pizze weszliśmy z nią , a ona powadziła w środku z jest ktoś kogo tam nie lubi i wyszła . Co chwile zmienia haslo na fb lub zakłada nowe konto bo ktoś nią hackuje tak mówi . Nie chce z nami iść do galerii powiedział ze ludzi pomyślą ze jest galerianką. czasami robi awanturę w sklepie jak ktoś sie na nią sporzy

Warto zachęcić koleżankę do podjęcia konsultacji psychologicznej i/lub psychiatrycznej. Podobne objawy mogą (ale nie muszą) być niepokojące i stanowić o rozwijającej się chorobie lub innych zaburzeniach (np lękowych, depresyjnych czy osobowościowych). Diagnostyka pozwoli na określenie zaburzeń i podjęcie odpowiedniego leczenia (np psychoterapii czy farmakoterapii).