Co oznacza opis MR u 61-latki?

Poproszę o pomoc w odczycie badania ponieważ najbliższa wizyta u neurologa za dwa tygodnie a chora ma problem z chodzeniem i równąwagą, występują zawroty głowy. Badanie MR wykonane w sekwencji FSE w obrazach T1, T2 - zależnych, FLAIR, DWI, SWAN w płaszczyźnie poprzecznej, strzałkowej i czołowej, po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz w sekwencjach angio-MR (TOF) wykazuje W tylnej części lewego płata ciemieniowego widoczna okrągława lito-torbielowata zmiana guzowata o śr ok 27mm ulegająca silnemu niejednorodnemu, głównie obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu po podaniu iv sc; w DWI ledwie widoczne ograniczenie dyfuzji; wokół widoczna strefa palczastego obrzęku z uciśnięciem rogu tylnego i trójkąta LKB, zaciśnięciem lokalnych bruzd mózgowych i nieznacznym przemieszczeniem struktur linii po środkowej na stronę prawą Poza tym prawidłowy sygnał z jąder podkorowych, pnia mózgu i rdzenia przedłużonego Układ komorowy nieposzerzony Przestrzenie podpajęczynówkowe i zbiorniki podstawy nieposzerzone Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się W sekwencjach angio-MR (TOF) podejrzenie drobnego tętniaka odc P1 LPCA - artefakty ruchowe utrudniają jednoznaczną ocenę

Konieczne dalsze leczenie NEUROLOGIA NEUROCHIRURGIA < ??ONKOLOGIA

Z opisu chyba guz mozgu... " chora ma problem z chodzeniem i równąwagą, występują zawroty głowy. Badanie MR wykonane w sekwencji FSE w obrazach T1, T2 - zależnych, FLAIR, DWI, SWAN w płaszczyźnie poprzecznej, strzałkowej i czołowej, po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz w sekwencjach angio-MR (TOF) wykazuje W tylnej części lewego płata ciemieniowego widoczna okrągława lito-torbielowata zmiana guzowata o śr ok 27mm ulegająca silnemu niejednorodnemu, głównie obwodowemu wzmocnieniu kontrastowemu po podaniu iv sc; w DWI ledwie widoczne ograniczenie dyfuzji; wokół widoczna strefa palczastego obrzęku z uciśnięciem rogu tylnego i trójkąta LKB, zaciśnięciem lokalnych bruzd mózgowych i nieznacznym przemieszczeniem struktur linii po środkowej na stronę prawą Poza tym prawidłowy sygnał z jąder podkorowych, pnia mózgu i rdzenia przedłużonego Układ komorowy nieposzerzony Przestrzenie podpajęczynówkowe i zbiorniki podstawy nieposzerzone Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdza się W sekwencjach angio-MR (TOF) podejrzenie drobnego tętniaka odc P1 LPCA " ... PEŁNY Wywiad!!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena neurologiczna psychologiczna; przejrzenie wyników badań ; NAJWAŻNIEJSZY PACJENT , jego stan fizyczny, psychiczny, samopoczucie .... Ważne ciśnienie i puls, Może zbytnie spadki ciśnienia Jakie choroby współistniejące : cukrzyca, tarczyca, cholesterol??? , jaki nastrój, Jakie leki / wszystkie! ? Jaki tryb życia, pracy; aktywność, obowiązki, warunki życia ?? Jakie stresy? Jakie obciążenia rodzinne ?? Pozdrawiam i zapraszam