Co oznacza opuchlizna nosa po urazie?

Dzień dobry. Ja z zapytaniem takim w piątek uderzyłam się w głowę dokładnie w czoło nad prawym okiem czoło było rozwalone guz jak jajo i rozciencie oczywiście byłam w szpitalu zrobili mi rtg i nic nie wyszło złapali mi to na stripy zrobili opatrunek i to wszystko ale nie to mnie martwi dziś mamy poniedziałek i mam okropnie spuchnienty nos i oczy a na dodatek mam krwiaki koło oczów czy to coś poważnego

Takie krwiaki mogą świadczyć o złamaniu kości czaszki, bądź uszkodzeniu tkanek miękkich. Wymagana jest kontrola u lekarza (najlepiej chirurga szczękowo- twarzowego), badanie fizykalne (należy sprawdzić czy nie wyczuwa się patologicznych ruchów odłamów kostnych). W przypadku nieprawidłowości w badaniu do rozważenia TK głowy bez kontrastu.