Co oznacza podwyższone RDW-CV i niskie MPV?

Jestem kobietą, mam 33 lata. Ogólnie wyniki są w normie, ale... RDW-CV 15,5, a MPV 8,86. Co to może znaczyć? Błagam o odpowiedź, Ania

Witam serdecznie.

Nieznaczne odchylenia wskaźnika rozkładu objętości krwinek czerwonych (RDW-CV) i średniej objętości płytek krwi (MPV) nie mają żadnego znaczenia klinicznego jeżeli nie towarzyszą im nieprawidłowości podstawowych parametrów morfologii krwi (RBC, HGB, HCT, MCV, PLT). Proszę pamiętać, że właściwą interpretację badań przeprowadza się na podstawie kompletnych wyników, a nie tylko wybranych parametrów.