Co oznacza pojawienie się guza na szyi i cz może to być wada wrodzona?

Witam, po obu stronach szyji w tym samy miejscu czuje guzka jak go mocno dotkne to szczypie a jak przejade palcem to nic czy może to być wada wrodzona? Od razu mówie, że wszytkie objawy wskazują na to ,że mam nerwice. Jestem niezłą panikarą i dlatego bardzo się boje. Zastanawiam się czy to może być z tym związane. Pozdrawiam.

Witam, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci np. badanie usg, aby usunąć Pani obawy. Jeśli wynik będzie w porządku, a pojawią się kolejne obawy o Pani zdrowie, to może należy przedyskutować ten temat z psychologiem, jak i zasięgnąć porady lekarza psychiatry.