Co oznacza powiększenie węzła chłonnego pachowego u 19-latki

Problem z węzłem chłonnym Witam, zmagam się z pewnym problemem. Od około maja mam powiększony węzeł chłonny pod prawą pachą. Na początku lekko pobolewał i powodował dyskomfort. Wybrałam się do lekarza który przeprowadził badanie USG i stwierdził że węzeł ma lekki stan zapalny. Dostałam leki przeciwzapalne, na następnej wizycie lekko się zmniejszył. Jednak problem nie zniknął. Węzeł nie boli, ale nadal odczuwam dyskomfort. Szczególnie w czasie upałów. Czy może to być chłoniak ?

Skoro lekarz, który wykonywał USG węzłów chłonnych nie stwierdził patologicznej budowy węzłów tylko odczynową, zapalną to nie ma powodu do tego, aby podejrzewać chłoniaka. Być może tak podrażnione zapalnie węzły chłonne są efektem golenia dołów pachowych. Podczas tej czynności może dochodzić do mikrourazów powodujących odczyn w zakresie węzłów chłonnych pach.