Co oznacza skurcz w okolicy żebra?

Witam,mam od ok2 miesiecy problem,łapie mnie skurcz w okolicy lewego żebra.Odczuwam to jako skurcz nie ból,wtedy żadna pozycja nie pomaga trwa to sekundy i jak się już rozładuje przechodzi.Nasila się przy gwałtownym ruchu-wstaniu z łózka-schyleniu-przy ćwiczeniu brzuszek itp.Miałam ten problem po ciąży ale to było raz na jakiś czas a od 2 miesiecy jest często(rodzilam4lata temu).Nie wiem co jest w okolicy żeber,jaki mięsień ja odczuwam,co mi dolega?Często mam skurcz po niedzielnym obiedzie:(

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna Diagnostyka i przede wszystkim wykonanie RT G klatki piersiowej tzn. że ver aby zobaczyć czy problem nie tkwi w żebrach. Być może warto jest wykonać usg powyższej okolicy