Co oznacza taki wygląd stolca po biegunce?

Wczoraj i przedwczoraj doszło do krwawienia z odbytu po obfitych biegunkach. Krwawienie chyba ustalo (były małe kropeczki na papierze toaletowym ) Dzisiaj oddałem stolca suchego w kształcie dość sporego kamienia o barwie brązowo- czarnej (plamy ciemne od ciemno brązowego po czarny ) czy to krew z jelit czy kolor spowodowany podrażnieniem przez konsystencje przy wypróżnieniu) na papierze przy podtarciu była świeża krew w bardzo małej ilości (papier był poplamiony na delikatny róż )

Witam,

nic nie stoi na przeszkodzie udać się na wizytę stacjonarną do specjalisty proktologa który wykona badanie przedmiotowe, gdyby okazało się, że jest problem z wizytą to udać się do lekarza rodzinnego lub gastrologa.

Dobrze było by przed wizytą do lekarza wykonać diagnostykę laboratoryjną to znaczy badanie kału na krew utajoną, morfologia z rozmazem, żelazo i udać się do lekarza.

Opisane objawy mogą świadczyć na hemoroidy ale aby to potwierdzić lub wykliczyć wymagans jest diagnostyka na wizycie stacjonarnej.

Pozdrawiam