Co oznacza ten jadłowstręt?

Mam 40lat. Zawsze byłam szczupła, ale teraz, przy wzroście 173cm moja waga to 49-50kg. Mam jadłowstręt,a im więcej ludzi mówi mi o moim anorektyczny wyglądzie tym bardziej nie mogę patrzeć na jedzenie. Nigdy nie byłam na żadnej diecie. Jest mi przykro,że ludzie śmieją się że mnie. Nie mam już nic kobiecości. Im bardziej o tym myślę tym bardziej odrzuca mnie jedzenie. Czy to choroba? Anoreksja to przecież ciągle obniżenie wagi ,a ja chcę bardzo przytyć ale nie mogę jeść.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, gorąco polecam Pani wizytę u endokrynologa, który pomoże znaleźć przyczynę utraty masy ciała i braku apetytu. Warto również skonsultować się z psychodietetykiem. Pozdrawiam