Co oznacza ten różowy śluz w ciąży?

Plamienia w 5tc. Dzien dobry. Jestem po poronieniu zatrzymanym w 8 tygodniu ciąży. Obecnie 5 tc, wczoraj i dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam sluz zabarwiony na jasnorozowo... Piersi bola nadal. Beta zrobiona w pon. Dzisiaj powtórzona, jutro lekarz. Czy jest szansa ze wszystko dobrze? Czy zaczyna sie najgorsze?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sugeruję, by zachowała Pani spokój i oczekiwała na wizytę u lekarza. Bolesność piersi wynika z podniesionego poziomu beta hCG, hormonu odpowiedzialnego za rozwój i podtrzymanie ciąży. W żaden sposób ten symptom ciąży nie jest wyznacznikiem jej właściwego czy niewłaściwego przebiegu.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Podobnie zresztą jak plamienia – jasnoróżowe wskazują na świeżą krew, ale skąd on się bierze, nie sposób rozstrzygnąć bez badania. Choć niewątpliwie jest to niepokojący objaw, to nie zawsze plamienia wskazują na zagrożenie poronieniem – zwłaszcza na początku ciąży plamienia mogą występować z uwagi na niewielki rozmiar zarodka, który sprawia, że śluzówka macicy nadal może się złuszczać tak samo jak podczas miesiączki.

Odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Niemniej oczywiście jest to wskazanie do wizyty u lekarza – czasami plamienia (zazwyczaj brunatne) wskazują na niedobór progesteronu i wówczas konieczna jest suplementacja, by wyeliminować ryzyko poronienia.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.