Co oznacza TSH 3,547, anty-TPO 668,78, a anty-TG 223,81?

Witam, mam 20 lat, w styczniu wykonywałam badania kontrolne i moje TSH wynosiło 4,075 i mój lekarz rodzinny stwierdził ze należało by się temu przyjrzeć i skierował mnie do endokrynologa, ten zlecił dalsze badania. Odebrałam wyniki i moje TSH wynosi teraz 3,547, anty-TPO 668,78, a anty-TG 223,81. Co to oznacza? Wiem ze te wyniki są stanowczo za wysokie ale wizytę u edokrynologa mam dopiero na koniec kwietnia a chciałabym wiedzieć co mi dolega.

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie tych wyników badań można stwierdzić, że poziom TSH jest w górnej granicy normy. Obecność przeciwciał - anty-TPO i anty-TG może oznaczać chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa-Basedova. Ale i wiele innych przyczyn może skutkować takim poziomem przeciwciał, nie są to badania specyficzne i mogą też być obecne/ podwyższone u osoby zdrowej.
Musi się Pani udać do endokrynologa, gdyż takie wyniki należy zestawić z obrazem klinicznym i z objawami jake u Pani występują.