Co oznacza wynik badania APTT?

Witam. Za tydzień mam mieć przeprowadzany zabieg laparoskopii, wiec zrobiłam potrzebne badania, jednak nie pokoi mnie wynik aptt, który wynosi 74 przy normie 24-43. Wiem, że ma to związek ze slaba krzepliwoscia krwi niestety. Bardzo proszę o odp, czy z tego powodu mogę mieć przesunięty zabieg?

Raczej zabieg z tego powodu nie powinien być przesunięty, gdyż w niewielkim stopniu jest przekroczona norma APTT, ale radziłbym jeszcze raz powtórzyć to badania. Czasami zdarzają się błędy laboratoryjne.