Co oznacza wynik badania na progesteron 14.10 ng/ml?

Jestem w 9 tyg ciąży i odebrałam wyniki progesteron 14.10 ng/ml biorę 3×1tab duphaston ale czy nie za niski ten progesteron i czy duphaston wychodzi w badaniu krwi ? tozmoplazma gondii igm 0.590 s/co nieaktywny <0.83.wątpliwy 0,83 -1.00 reaktywny> czy te wyniki tozmoplazmoza są dobre z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania na toksoplazmozę są prawidłowe. Stężenie progesteronu jest dość niskie, przyjmowanie duphastonu powinno je zwiększać. Wyniki powinien ocenić ginekolog prowadzący ciążę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!