Co oznacza wynik badania TK mamy po usunięciu macicy?
Mam wynik TK mojej mamy i chciałbym się dowiedzieć co oznacza.Mama ma usunięta macice 14 lat temu,3 lata temu miała wznowe w szczycie kikuta pochwy była leczona chemioterapią oraz naświetlania w Poznaniu!Nastąpiła całkowita regresja guza i mama była zdrowa!W badaniu TK z 4.02.2018 jest napisane tak: Ściana szczytu kikuta pochwy osiąga grubość 0.6cm,wykazuje niewielkie wzmocnienie kontrastowe i ma nierówne zarysy! W prawej pachwinie widoczny jest węzeł chłonny 1,5×0,9 Z zatartymi rysami wnęki,W badaniu NR osiągnął 1×0,7cm ,Nie można wykluczyć jego patologicznego charakteru- weryfikacja histologiczna!Proszę powiedzieć czy to oznacza wznowe i przerzuty?

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzebna jest ocena histopatologiczna, tak jak napisano na wyniku TK.