Co oznacza wynik mammografi 39-latki?

dzień dobry . bardzo proszę o informacje na temat mammografii . Piersi o budowie gruczolowo - tłuszczowej . Piers lewa zmian ogniskowych radiologicznie nie stwierdzam podejrzanych o zlosliwosc . Piers prawa w kwadracie gorno zewnętrznym spikularne zageszczenia o mikrozwapnieniami o wymiarach 30 - 20 mm ,, obraz ca . Birads 5 . ta piers mnie czasami boli co mam robic dalej bardzo proszę o pomoc dziekuje buziaki

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę z wynikiem udać się do lekarza, gdyż wymaga Pani dokładniejszych badań (usg, biopsja). Może się Pani udać do lekarze pierwszego kontaktu, który da skierowanie do specjalisty, albo do swojego lekarza, który kierował na mammografię.