Co oznacza wynik MR dróg żółciowych?

Czy te wyniki rezonansu dróg żółciowych świadczą o braku kamieni żółciowych?Czy w ogóle można tym badaniem je wykryć? Jaka jest interpretacja wyników? Opis badania: Badanie wykonano w sekwencjach T2 FRFSE, T1 FSPGR i z wykorzystaniem techniki FAT SAT, Dualecho i 2D FIESTA oraz 3D MRCP, w przekrojach poprzecznych i czołowych,warstwami grubości 4 i 6mm. Wątroba w normie wielkości i o gładkich obrysach, sygnał miąższu jednorodny. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone, o gładkich obrysach ścian. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny. Nie uwidoczniono ubytków sygnału w świetle pęcherzyka i dróg żółciowych. Trzustka i śledziona w normie. Naczynia układu wrotnego prawidłowe. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w obszarze nadbrzusza.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie dolegliwości? jaki wynik USG? dlaczego od razu takie badania? jakaś historia choroby nowotworowej ew w rodzinie?