Co oznacza wynik MR głowy 37-letniej kobiety?

Witam odebrałam wynik rezonansu głowy.Kilka drobnych ognisk hiperintensywnych w obrazach T2-zależnych i FLAIR w podkorowej istocie białej obu półkul mózgu,więcej zmian po stronie lewej(największa zmiana dł.7mm w lewej okolicy czołowo-ciemieniowej),bez cech ograniczenia dyfuzji i bez wzmocnienia kontrastowego-mogą odpowiadać zmianą naczyniopochodnym.Polipowaty przerost błony śluzowej w zatokach szczękowych-większe nasilenie zmian po stronie lewej.

Przerost błony śluzowej w zatokach wymaga skonsultowania się z laryngologiem. Najpewniej wskazana będzie operacja. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.