Co oznacza wynik RTG żeber u 48-latki?

Proszę o interpretację wyniku rtg żeber. Dolne lewe żebra słabo widoczne, przesłonięte przez cienie jamy brzusznej. W zakresie widocznych środkowych i dolnych żeber po lewej stronie klatki piersiowej nie stwierdzono cech złamań

Lek. Paweł Szadkowski

Interpretacja wyniku będzie zależeć od pani stanu klinicznego i powodu wykonania badania, ale jeśli było ono wykonywane w celu wykluczenia ewentualnego złamania żeber to nie ma powodów do niepokoju.