Co oznacza wzmożone gromadzenie znacznika o charakterze odczynowym?

Proszę o interpretacje badania PT PET-DG STANDARD Rozpoznanie:Rak gruczołu krokowego.Stan po prostatektomii 29.03.2013,radioterapii. W trakcie hormoterapi.C61.Wchemiczna PSA 0,36ng/ml. Głowa i szyja:Pojedyńczy węzeł chłonny szyjny o stronie lewej poziom III 7mm SUV max 1,3. Klatka piersiowa:We wnękach płucnych wzmożone gromadzenie znacznika o charakterze odczynowym SUV max2,9 postronnie prawej,SUV max 2,7 po stronie lewej. Układ kostny:W kośćcu zmiany o charakterze meta:w kości biodrowej prawe

Wzmożone gromadzenie znacznika o charakterze odczynowym jest z punktu onkologicznego prawidłowym stanem, raczej nie związanym z przerzutami raka. Wynika najczęściej z infekcji, palenia papierosów ,przewlekłych zmian w płucach typu astma, Pochp. Niestety w powyższym wyniku zmiany w kościach sugerują problem onkologiczny.