Co oznacza zatykanie w klatce piersiowej?

Zaczęło sie od tego, ze w duszych pomieszczeniach, w marketach nagle zatykało mi klatke piersiową, wtedy czułam strach, szybkie bicie serca, duszności, ciemno przed oczami, uczucie, że zemdleje. Trafiłam raz na Sor z podwyższonym ciśnieniem i pulsem ponad 100. Potem wędrówka po lekarzach. Kardiolog zrobił echo - wyszedł podwyższony puls i niewielkie niedomykalności zastawek. Holter wykazał średni puls ok 86, żadnych zaburzeń. Ekg wysiłkowe dobre. Spirometria dobra. Ja wciąż źle się czuję, nagle drżą mi.nogi i ręce, robi się słabo, nie mogę ustac na nogach, puls wysoki i ciśnienie. Boje się wyjść na spacer czy do sklepu. Mam pracę ale zastanawiam się nad zwolnieniem bo nie daję rady. Pracuje z klientami :( Gdzie szukać przyczyny?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli wykluczone choroby somatyczne należy następnie wykluczyć choroby o podłożu psychologicznym/psychicznym proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania z krwi