Co oznaczają afty w jamie ustnej?

Witam! Od kilku mięsiecy mam takie dolegliwości jak swędzenie okolic intymnych, dziwna wydzielina z grudkami oraz ból podbrzusza. Od dwóch tygodni mam biegunkę, mdłości oraz afty w jamie ustnej. Dodam jeszcze ze tydzień temu przy wypróżnieniu obecna była dosyć spora ilość krwi. Co to może być? Do jakich lekarzy mam się udać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na początek powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego, który wykona podstawowe badanie lub zdecyduje o skierowaniu Pani do odpowiedniego specjalisty czy szpitala. Pani objawy mogą sugerować nieswoiste zapalenia jelit (jak choroba Leśniowskiego-Crohna).