Co oznaczają drętwienia kończyn po wypadku?

Doznałam urazu biczowego w wyniku wypadku komunikacyjnego. Dolegliwości jakie mam to omdlale ręce i nogi przy wykonywaniu różnych czynności życia codziennego, pojawiają się również drętwienia kończyn - raczej lewej strony (po wzmożonych czynnościach, np. jazda samochodem w korku, trzymanie czegoś w ręku dłuższy czas). Pojawiają się także nagle, silne bóle w lędźwiach, rozchodzące się na nogę i ku górze kręgosłupa. Wszelkie dolegliwości pojawiły się po urazie. Wynik badania MR: Odcinek szyjny: spłycenie lordozy fizjologicznej. W odcinku C3/4 do C6/7 stwierdza się śladowe uwypuklenia krążków m/k, które dyskretnie modelują worek oponowy. Odcinek lędźwiowy: na poziomie L1/2 mała wypuklina, powodująca niewielki ucisk oponowy L4/5-zwyrodnieniowa dehydratacja, niewielkie obniżenie wysokości i mała asymetryczna wypuklina krążka m/k, powodująca niewielka stenozę centralną (wymiar a-p worka oponowego 10 mm) i niewielka stenoza lewego otworu m/k L5/S1 zwyrodnieniowa dehydratacja i okrężną wypuklina krążka m/k, wykazująca cechy promienistego uszkodzenia pierścienia włóknistego. Ponadto przerost więzadeł żółtych i niewielki przerost w stawach m/k. Następcza niewielka stenoza centralna (10 mm) umiarkowane stenozy zchylkowe oraz umiarkowana stenoza lewego i niewielka prawego otworu m/k Niewielki zwyrodnieniowo obrzęk szpiku w przyległych częściach trzonów L4 i L5. W trzonie th12 zmiana ogniskowa wielkości ok 1 cm, wykazująca cechy naczyniaka środkóstnego. Proszę o interpretację.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez specjalistę neurologa inew neurochirurga celem ustalenie dalszego najbardziej odpowiedniego postępowania