Co oznaczają rozszerzone badanie nasienia?

Witam, moje pytanie dotyczy badań męża. Maz zrobi rozszerzone badanie nasienia Okres abstynencji: 21dni Objetosc: 8,2 ml Czas upynnienia: 10min Koncentracja : 65,0 mln/ml. 533,0 mln/ejakulat Ruchliwosc: Plemniki ruchliwe 70% 45,5 mln/ml Ruchy postępowania 60% 39,0 mln/ml Ruch niepostepowy 10% 6,5 mln/ml Nieruchliwe: 30% 19,5mln/ml Morfologia: Plemniki prawidlowe: 2% 1,3mln/ml Plemniki nieprawidłowe: 98% 63,7mln/ml Czy mocno przekroczony czas abstynencji ma wpływ na wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak ma. Proponuję wykonać badania po trzech dniach abstynencji